20 Fun Facts About havuz malzemeleri

image

Her zaman arka bahçe için bir havuz istediyseniz ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz , yalnız değilsin. Dünya çapında milyonlarca hanenin yüzme havuzları var, bu yüzden bu kadar gelişen bir iş olması şaşırtıcı değil. Kendi havuzunuz için pazardaysanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Her şeyden önce, arka bahçenizin ne kadar büyük olduğuna karar verin. Avlu için çok büyük bir havuz satın almak istemezsiniz ve sonra çocukların havuz malzemeleri ve köpeğin oynayacak yerlerinin kalmadığını fark edersiniz. Bahçenizin kare görüntülerini ölçün, ardından keyfini çıkarmak için yeterince büyük ama arka bahçenin tamamını kaplayacak kadar büyük olmayan bir havuza karar verin.

Yüzme havuzu alışverişi yaparken, yer altı havuzu mu yoksa yer üstü havuzu mu tercih ettiğinize karar verin. Çoğu durumda yer üstü havuzlar, yer havuzlarından çok daha ucuzdur. Bunun nedeni, beton, işçilik ve diğer birçok şey gibi maliyetleri hesaba katmanız gerekmemesidir. Yer üstü havuzu genellikle yuvarlaktır ve çevresinde fiberglas malzemeden yapılmış bir duvar vardır. Havuzun derinliği, tipik olarak, yer üstü havuzu boyunca aynıdır, ancak daha büyük modeller, sığ bir uç ve bir derin uç için izin verebilir. Yerdeki havuzlar, bahçeyi kazmak, betonu döşemek ve havuzu oluşturmak için profesyonellerin yardımını gerektirir.

Tüm yüzme havuzları bir tür bakım gerektirir. Çim, yaprak gibi kalıntıların giderilmesine yardımcı olacak bir filtre kullanmalı ve ardından filtrenin temiz kalmasını sağlamalısınız. Ayrıca suyu temiz tutmak için havuza klor tedavisi eklemeniz gerekir. Havuz örtüsü, kışın ve kullanmadığınız zamanlarda temiz kalmasına yardımcı olacak başka bir harika aksesuardır. Eğlenceli bir etki vermek için yüzme havuzlarını kaydırak ve şelale gibi şeylerle tamamlayabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, havuzlar yaz saatini çok eğlenceli hale getirir ve tüm aile için rahatlama sağlar.

Piyasada farklı tipte bilardo masaları mevcuttur. Standart bir bilardo masası 96 inç uzunluğundadır. Masanın stili, ahşabın cinsi ve kumaş rengi bilardo masalarını birbirinden farklılaştıran unsurlardır.

Piyasada bulunan bilardo masaları türleri, Özel Bilardo masaları, Ev veya Ticari Bilardo masaları, Jetonla çalışan Bilardo masaları ve Yenilenmiş Bilardo masalarıdır. Ticari tipler ağırlıklı olarak barlarda, otellerde ve kulüplerde kullanılmaktadır. Bilardo masaları ayrıca kullanılan malzeme türüne ve boyutuna göre de sınıflandırılır. Kayrak Bilardo Masaları, Kayraksız (Slatron) Bilardo Masaları, Tüm Açık Bilardo Masaları, Murray Bilardo Masaları, Mizerak Bilardo Masaları, 7' Bilardo Masaları, 8' Bilardo Masaları ve 9' Bilardo Masalarıdır.

Bilardo masaları genellikle üç çeşit malzemeden yapılır. Mika laminat veya vinil melamin kaplama, kaplama laminatlar ve masif ahşaptır. Mika laminat veya vinil melamin kaplı bilardo masaları, 3/4" kalınlığında çerçevesiz arduvaz ve düşük kaliteli deri kullandıkları için daha ucuzdur. Lekelenmedikleri için sadece birkaç renkte mevcuttur. İkinci tip bilardo masası, kaplama laminedir. laminasyonun sunta, lamine masif ahşap katmanları veya MDF levhadan yapılmış ahşap üzerine yapıldığı yerler. Bu tür bilardo masası, ahşap çerçeveli veya çerçevesiz olarak 3/4" ila 1" kalınlığında arduvaza sahiptir. Farklı renklerde mevcuttur. .

Üçüncü tip bilardo masası masif veya sert ağaçtan yapılır. Piyasada bulunan en iyi yapılı masalar olarak kabul edilir. Her tür ahşabı kullanırlar ve çok çeşitli stillerde bulunurlar. Üretiminde kullanılan yaygın ağaç türleri Meşe, Kiraz, Kavak, Akçaağaç, Dişbudak ve Maun'dur. Ahşap tipi kaplamalarda ve yaygın olarak bulunan diğer boya kaplamalarında mevcuttur.

Açık tip bilardo masası hava koşullarına dayanıklıdır. Bilardo masaları, yemek masası veya poker masası olarak da kullanılabilen çok işlevli masalar olarak mevcuttur.